Strony www BydgoszczProjektowanie stron internetowych w Bydgoszczy.

Literatura - Access 2003

Access 2003

Access 2003 ćwiczenia Ewa Łuszczyk, Mirosława Kopertowska - Access 2003. Ćwiczenia, Wydawnictwo MIKOM PWN, 136 stron

Książka zawiera informacje na temat tworzenia, wykorzystania i obsługi relacyjnej bazy danych za pomocą programu Access 2003. Materiał wprowadzany jest w formie ćwiczeń z rozwiązaniami przygotowujących do praktycznego zastosowania podstawowych możliwości programu.

 

Access 2003 ćwiczenia praktyczne wyd.2 Danuta Mendrala, Marcin Szeliga - Access 2003 PL ćwiczenia praktyczne wydanie II, Wydawnictwo HELION, 184 strony

Podręcznik przedstawia podstawowe zasady korzystania z Accessa i tworzenia własnej aplikacji bazodanowej. Przeczytasz w nim o projektowaniu i tworzeniu tabel, wiązaniu ich relacjami oraz wprowadzaniu danych. Zbudujesz kwerendy różnego typu i wykorzystasz je do modyfikowania oraz wybierania informacji z tabel.

 

 

Access 2003 PL Poradnik dla nieinformatyków Bogdan Krzymowski - Access 2003 PL Poradnik dla nieinformatyków, Wydawnictwo HELP, 284 strony

Książka zawiera opis polskiej wersji programu Access 2003, przeznaczonego do tworzenia i zarządzania bazami danych. Na przykładzie bardzo prostej bazy danych autor wyjaśnia sposoby korzystania z narzędzi dostępnych w programie; pokazuje jak projektować i tworzyć tabele, jak ułatwić wprowadzanie i przeglądanie danych za pomocą formularzy, jak wybierać z bazy konieczne informacje, korzystając z filtrowania i kwerend, jak tworzyć i drukować wyciągi w postaci raportów, jak usprawnić sobie pracę przez korzystanie z makropoleceń, jak przygotować samodzielne aplikacje dla innych niewtajemniczonych użytkowników itd.

 

Access 2003 tworzenie aplikacji Andrzej Tor - Access 2003 tworzenie aplikacji, Wydawnictwo TORTECH, 262 strony

Oto kolejna publikacja zawierająca zaawansowane ćwiczenia poświęcona aplikacji Access 2003. Czytelnik znajdzie tu wiele praktycznych wskazówek dotyczących obsługi i samodzielnego projektowania baz danych.

Na przykładzie dostepnych w Internecie przykładowych baz danych omawianych w publikacji, zostały przedstawione procedury tworzenia tabel, kwerend, formularzy, raportów, makr oraz prodcedur Visual Basic ułatwiających zarządzanie informacją zgromadzoną w bazie danych.

W książce "Access 2003 tworzenie aplikacji" zostały omówione zaawansowane polecenia, których znajomość jest niezbędna do wydajnej pracy z bazą danych Access 2003.

 

Microsoft Office Access 2003 krok po krokuOnline Training Solution Inc. - Wydawnictwo READ ME EREMIS, 341 stron

Jeżeli nigdy do tej pory nie miałeś do czynienia z bazami danych, a chcesz przyswoić sobie podstawową wiedzę na ich temat, książka "Microsoft Access 2003 krok po kroku" pomoże ci w osiągnięciu tego celu. Dzięki starannie przygotowanym ćwiczeniom dowiesz się, jak korzystać z podstawowych mechanizmów i ułatwień programu Microsoft Access 2003, takich jak: tworzenie całych baz danych, tabel, kwerend, formularzy, raportów i stron dostępu do danych z wykorzystaniem odpowiednich kreatorów.

Poznasz również bardziej zaawansowane narzędzia, pozwalające na dopracowywanie wyglądu obiektów bazy danych oraz zwiększenie ich funkcjonalności. Coś dla siebie znajdą też bardziej zaawansowani użytkownicy, myślący o projektowaniu zaawansowanych baz danych z wykorzystaniem kodu VBA.

Ponadto w książce omowiono takie zagadnienia, jak bezpieczeństwo baz danych, publikacja baz danych w Internecie, importowanie i eksportowanie plików do różnych formatów oraz wiele innych.